Tudi v tem šolskem letu naša šola sodeluje v projektu Vodni agent, in sicer 3. razred. V četrtek, 9. 1. 2020, sta učenke in učence obiskala predstavnika društva Vodna agencija, g. Jože Cvetko, družbe Kostak,  ga. Špela Arh Marinčič in učencem podarila koledarje. Namen obiska je bil pregled delovanja merilca za vodo. Še v tem mesecu nas bodo s Kostaka ponovno obiskali in za tretješolce pripravili učno uro o vodnih virih, racionalni rabi vode in pitju vode iz pipe. Seznanili se bodo z merilnikom porabe vode, ki je nameščen na pipi v 3. razredu in skušali zmanjšati porabo vode do konca šolskega leta. Tretješolci bodo postali vodni agenti na naši šoli in tedensko odčitavali porabo vode ter rezultate vnašali v spletno aplikacijo društva vodna agencija. Ob koncu šolskega leta bomo analizirali rezultate in videli, če nam je uspelo zmanjšati količino porabe vode.

https://www.eposavje.com/ostale-novice/osnovnosolci-tudi-letos-sodelujejo-v-projektu-vodni-agent

Zapisala: Suzana Mlakar Pavlovič

Dostopnost