V torek, 10. 12. 2019, je predšolske otroke vrtca Levček obiskal dedek Mraz v spremstvu snežink. Pred njegovim prihodom so vsem težko učakanim otrokom večer polepšale še članice gledališke skupine, saj so za njih odigrale gledališko predstavo Muca Copatarica, ki so jo uprizorile pod mentorstvom Renate Jurečič. Kdo ne pozna snežno bele muce, ki nerednim otrokom odnese copatke, jih malo pokrpa, prišije gumb ali nanje doda cofek in jim potem radodarno izroči nazaj v uporabo? Seveda pa so morali otroci muci obljubiti, da bodo odslej bolj skrbeli za svoje copatke in jih bodo zvečer, preden bodo legli spat, vedno položili ob rob postelje. Gledališko predstavo so popestrili še pevci šolskega pevskega zbora pod vodstvom Mojce Jevšnik, ki so z zadnjo pesmijo skupaj z vsemi zbranimi v dvorani priklicali dedka Mraza, ki je po krajšem nagovoru razdelil otrokom težko pričakovana darila.

Isto gledališko predstavo pa so si dva dni kasneje, v četrtek, ogledali tudi učenci od 1. do 5. razreda, dedek Mraz pa je tudi za njih pustil nekaj sladkih bombončkov.

Zapisala Renata Jurečič

Dostopnost