V tednu otroka smo se otroci iz skupin Kolački in Copatki odpravili z avtobusom na grad Sevnica, kjer smo si ogledali Grajsko lutkovno gledališče. Vsi smo nestrpno pričakovali vožnjo z avtobusom. Le predstavljate si lahko, kakšni nasmehi do ušes so bili pri Copatkih, ki so letos prvič »dovolj veliki«, da lahko gredo sami na izlet. Koliko vprašanj, kje smo, kam gremo in kdaj prispemo je bilo med vožnjo pa nismo več šteli. Ko smo prispeli, nas je pred grajskimi vhodnimi vrati pričakal gospod Bernard. Odpeljal nas je v atrij gradu, kjer stoji vodnjak želja. Pravijo, da če zelo glasno v vodnjak izrečeš svojo željo, se ti bo ta v treh dneh izpolnila. Samo predstavljajte si, koliko čokolade in bonbonov bomo dobili. Po vseh izrečenih željah so se Copatki prvi odpravili v lutkovno sobo Kralja Lutkana. Ali veste, da v sobanah Kralja Lutkana vse lutke oživijo, kaj šele ponoči, ko mi spimo? – Tega ne ve pa nihče. Ali pač? V lutkovni sobi so se nam predstavile lutke od čisto majhne prstne lutke Pike Nogavičke, do velikih žab, ki so na široko odpirale usta. Še dobro, da žabe jedo samo muhe, drugače bi pohrustale še koga izmed nas. Pravo pravcato predstavo pa nam je pripravil zajček Ajček, ki je izgubil črko (Z). Kje jo je našel, pa vprašajte kar otroke. Med tem so Kolački pojedli malico in se odpravili z gospodom Bernardom na ogled grajskega parka. Popeljal nas je po energijski poti. Ko sta si obe skupini  ogledali grajsko lutkovno gledališče, smo si izdelali še čudovite lutke na palici. Čas na gradu je minil prehitro. Vidno utrujeni, a navdušeni nad čudovitim dopoldnevom smo se vrnili v vrtec, kjer smo po okusnem kosilu zaspali, kot bi mignil.

Špela Burja in Nina Fajfar, vzgojiteljici

Dostopnost