Topla jesen nam je pričarala tople barve v naravi. Otroci v skupini Zvezdice so ravno s temi barvami spoznali prstne barve in nastale so prave jesenske umetnije. Jesen smo pričarali tudi z zgodbami, gibalnimi igricami in pesmicami. Najraje so poslušali zgodbico Dom za zajčka in miško, kjer so se srečali z živalmi, ki se pripravljajo na zimsko spanje in njihovimi bivališči. Ustvarili so dekoracijo za igralnico – lisičke. Listki v jesenskih barvah pa so bili zelo zanimiva igrača.

Polja so nam postregla z jesenskimi plodovi in tako so se otroci tudi v igralnici igrali z bučami. Otipali so tudi koruzne klase in koruzno zrnje. Zrnje so vtikali v plastenke in tako ustvarili čisto svoje ropotulje. In z njimi zaigrali na glasbeni dan ob prepevanju pesmic in spremljavi kitare.

Kristina Rešetar, vzgojiteljica

Dostopnost