Z drugošolci smo se v okviru ur angleškega jezika pogovarjali o noči čarovnic. Govorili smo o tem, kaj je značilno za ta običaj in kje po svetu ga imajo. Izvedeli smo, da si običajno na ta dan ljudje zvečer pripovedujejo strašljive zgodbe. Pri urah RaP-a smo se z učenci 2. b razreda navezali na slednje s tem, da smo prisluhnili zgodbi Boštjana Gorenca Pižame z naslovom Pajčevinasta groza. Iz nje smo izvedeli, da je bilo dečka nadvse strah pajčevine in pajkov, zato smo se odločili, da okrasimo pano pred učilnico 2. b razreda s pajki in pajčevinami, ki so jih izdelali učenci. Pri izdelovanju pajčevin so zelo uživali, saj so kot pravi pajki tudi sami pletli mreže s pomočjo preje in v naprej pripravljenih skeletov iz lesenih palčk. Kako uspešni so bili pri tem, se lahko sami prepričate. Da pa je bilo vzdušje v RaP-u še bolj pestro in ustvarjalno, smo se odločili, da si preberemo zgodbo Julie Donaldson z naslovom Bi se gnetli na tej metli. Pri angleščini smo se namreč pogovarjali, da je en izmed tipičnih likov noči čarovnic ravno čarovnica. V ta namen smo si ogledali animirani film Room on the broom, ki je bil posnet po knjigi, ki smo jo prebrali. Učenci so po koncu branja predlagali, da za pano izdelamo veliko metlo, na kateri upodobimo glavne junake te zgodbe. Tako smo zaključili naše pravljično in ustvarjalno obarvane ure RaP-a v mesecu oktobru.

Zapisala učiteljica Janja Uhernik

Dostopnost