Mavrice doma med korono …

Mavrice doma med korono …

so zelo ustvarjalne, pridne, igrive, pomagajo pri hišnih opravilih, so veliko zunaj. Pogrešajo prijatelje pri igri in tudi vzgojitelje. Nekaj Mavric se je v novembru udeležilo Zoom srečanja, ki sem ga pripravila, da so se otroci med seboj videli. Skupaj smo ponovili...

Svetovni dan hrane pri Mavricah

Svetovni dan hrane pri Mavricah

Otroci so sami rezali zelenjavo, ki smo jo skuhali kar v igralnici in jo tudi pojedli. Prav vsi smo jedli zelenjavno juho, saj je bila zelo okusna. V tem mesecu smo si pripravili tudi sadni sok, palačinke in si skuhali kostanj. Vesna Kržičnik Mirt, vzgojiteljica...

Palček bralček pri Mavricah

Palček bralček pri Mavricah

Oktobra smo v skupini s pomočjo staršev uspešno opravili projekt Palček bralček. Kljub vsem omejitvam smo opraviti zelo pomembno nalogo za otrokov razvoj. Starši so na mail prejeli skenirano ljudsko pravljico Fižolček, ogelček in slamica ter pesmico, ki so se jo...

Pohod na Stari grad

Pohod na Stari grad

V začetku meseca oktobra sva se s Tatjano odločili, da opravimo jesenski pohod za »Mali sonček«. Ker nam je bilo vreme naklonjeno, sva se z otroki odpravili na Stari grad. Čeprav je vzpon na ta hrib malce naporen, so ga otroci uspešno premagali. Ko smo prišli do...

Srčki v vrtcu

Srčki v vrtcu

September je mesec, ko so v ospredju novinci, ki jih vzgojitelji sprejmemo kot nov in nepopisan list papirja. Tudi v skupini Srčki je bilo tako, kajti deset otrok je iz poznanega domačega okolja prestopilo na pot, polno neznank. Prvi teden v vrtcu nam je bilo kar...

Trajnostna mobilnost pri Pikicah

Trajnostna mobilnost pri Pikicah

V skupini Pikice, ki jo sestavlja 23 otrok, smo v okviru projekta izvajali različne dejavnosti. Tako je naš sivi zajček ob lepljenju nalepk počasi postal bel, saj so otroci pridno hodili peš v in iz vrtca. Otroci so skupaj s svojimi družinami naredili načrte varnih...

Teden otroka v skupini Sončki

Teden otroka v skupini Sončki

V Tednu otroka sva s Sonjo za naše Sončke pripravili veliko zanimivih vsebin.Imeli smo kino s kokicami in sokom. Otroci so dobili tudi vstopnice in uživali ob gledanju gosenice Tinke. Pripravili sva lutkovno predstavo Razbita buča, ki je bila otrokom zelo zanimiva. Z...

Trajnostna mobilnost pri Sončkih

Trajnostna mobilnost pri Sončkih

V naši skupini smo v sklopu projekta Trajnostna mobilnost o dejavnosti najprej obvestili starše na roditeljskem sestanku. Razdelili smo jim tudi anketne vprašalnike, ki so jih starši izpolnili. V tednu evropske mobilnosti sva s sodelavko otrokom povedali zgodbo Beli...

Sončki smo radi zunaj

Sončki smo radi zunaj

Zunaj je otrokom vedno lepo. Uživajo v hoji, teku, iskanju kamenčkov … Radi poiščejo tudi veje, s katerimi rišejo po mivki. V jesenskem času se veselijo listov, ki padajo iz dreves, jih pobirajo ter mečejo v zrak. Zraven pa povedo še deklamacijo, ki smo se jo naučili....

Prihajajoči dogodki

januar 2021
PTSČPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Dec   Feb »
Dostopnost