Srečanje s starostniki v gozdu

Srečanje s starostniki v gozdu

Na povabilo Doma starejših občanov Krško smo se s starostniki srečali v gozdu. Dan je potekal tako, da smo se po zajtrku odpravili proti Dobravi, kjer so nas v gozdu že čakali starostniki. Ob upoštevanju vseh ukrepov, ki smo jih sedaj že vajeni, so nam izrekli...

Izlet v Olimje

Izlet v Olimje

V mesecu septembru smo se z avtobusom odpravili na izlet. Pot nas je vodila do kraja Olimje pri Podčetrtku. Najprej smo si ogledali Čokoladnico, kjer so otroci videli prava kakavova zrna in stroj za pripravo čokolade. Ogledali smo si različne vrste čokolade. Za...

Lutkovna predstava: Goska Lučka

Lutkovna predstava: Goska Lučka

Vzgojitelji smo skupaj s praktikantko otrokom iz skupine Mavrice odigrali lutkovno predstavo z naslovom Goska Lučka. Predstavo so si ogledali tudi ravnatelj, vodja vrtca in vzgojiteljici Tina in Verica. Darilo, ki sva ga z vzgojiteljem prejela lansko leto, je oživelo...

V novembru smo Mavrice …

V novembru smo Mavrice …

... praznovale rojstne dni, pred igralnico naredile malo gredico, kjer se lahko igramo z zemljo. Vanjo smo posadili mačice, nanosili listje in ga pomešali z zemljo, da bo nastal kompost in bomo vanjo posadili solato. Grabili in pobirali smo listje na vrtčevskem...

Tradicionalni slovenski zajtrk in peka kruha

Tradicionalni slovenski zajtrk in peka kruha

Mavrice smo spoznavale, kaj vse sodi k tradicionalnemu slovenskemu zajtrku, kje vse dobimo sestavine, kako nastanejo. In ko smo prišli do kruha, je bilo znanje pomanjkljivo, saj se na žalost redko kateri od otrok v živo seznani z delom, kot je sajenje pšenice, žetev,...

Mavrice na ranču Aladin

Mavrice na ranču Aladin

V oktobru se nam je uspelo odpeljati z avtobusom proti Mirni in obiskati ranč Aladin. Sama vožnja z avtobusom je bila zanimiva in pevsko obarvana. Ko smo prispeli, so bili otroci navdušeni, komaj so čakali, da prestopimo prag samega živalskega vrta. Najprej nam je...

Mavrice smo v oktobru …

Mavrice smo v oktobru …

... tekle kros in prejele medaljo za sodelovanje. Vsi so se potrudili in vsi pretekli en krog na igrišču. Imeli smo kostanjev piknik, ki so nam ga omogočili starši otrok in hišnika. Ker smo že veliki, smo kostanj sami lupili in ga zelo veliko tudi pojedli😊. Kostanj...

Jesen pri Mavricah

Jesen pri Mavricah

Zopet nas je obiskala teta Jesen in nam prinesla okusne dobrote. Nekaj smo jih pojedli, ostale pa skuhali. Veliko smo se igrali zunaj na igrišču, mivki in v gozdu. V gozdu smo imeli velik izziv priti visoko na hrib, a še težje je bilo priti dol po hribu brez pomoči...

Sončki na obisku v potujoči knjižnici

Sončki na obisku v potujoči knjižnici

Kaj je to potujoča knjižnica, sva s Sonjo vprašali otroke v naši skupini. Nekaj otrok je že znalo odgovoriti, drugim pa sva razložili, kaj je to potujoča knjižnica. Pogovorili smo se o obnašanju v knjižnici in se odpravili na ogled tega zanimivega avtobusa. Pisan...

Dostopnost