Medvedki v vrtcu

Medvedki v vrtcu

V mesecu septembru so se v vrtec napotili otroci skupine Medvedki. Večina je že obiskovala vrtec, trije pa so prvič prestopili naš prag. Niti odraslim ni lahko, ko jih čaka nova izkušnja, kaj šele otroku, ki je prvič sam oddan v novo okolje. Mi poskusimo otroku...

Teden otroka pri Sončkih

Teden otroka pri Sončkih

»Razigran uživaj dan« je bilo geslo letošnjega tedna otroka. Veliko smo plesali, peli, tekli kros, izdelovali lutke in si ogledali predstavo z naslovom Hvaležni medved. Šli smo na sprehod po dežju. Bili smo tudi v kinu in to kar v naši igralnici. Dobili smo vstopnice,...

Sprehod z dežniki

Sprehod z dežniki

Komaj smo čakali, da bo začelo deževati kot v pravljici Pod medvedovim dežnikom. In res se je nekega dne ulil dež. Pridni starši so otrokom prinesli škornje in dežnike. Pred kosilom smo se obuli, vzeli dežnike in veselo odšli ven. Hodili smo po manjših lužah do trga v...

Pri Sončkih v septembru

Pri Sončkih v septembru

September je bil pri Sončkih uvajalni mesec. Otroci so se med seboj spoznavali, peli, se igrali in učili medsebojne komunikacije. Veliko časa smo preživeli zunaj, na igrišču in na sprehodih. Obiskala nas je tetka jesen in nam prinesla polno košaro jesenskih dobrot. Ob...

Srčki v septembru

Srčki v septembru

V skupini Srčki je štirinajst radovednih, nasmejanih, živahnih, igrivih … srčkov. V mesecu septembru je potekalo uvajanje, tako smo v skupino uvedli štiri novince.  Otroci so se privadili na novo igralnico, garderobo, umivalnico in osvojili dnevno rutino. Skupaj...

Športni teden pri Srčkih

Športni teden pri Srčkih

Otroci iz  skupine Srčki uživamo, če smo zunaj, radi se gibamo in hodimo na sprehode.  Okolica našega vrtca nam nudi veliko možnosti za gibanje, zato jih vsakodnevno izkoristimo. V tednu športa sva se odločili, da bomo izvedli vadbene ure v igralnici, kjer...

Mobilnost pri Srčkih

Mobilnost pri Srčkih

V tednu od 16. do 22. 9. 2021 je potekal evropski teden mobilnosti. S skupino Srčki smo bili v preteklem letu vključeni v projekt Trajnostna mobilnost, zato sva se tudi letos odločili, da bomo ta teden posvetili tem projektu, gibanju in prevoznim sredstvom. S pomočjo...

Mavrice v septembru

Mavrice v septembru

Veliko časa smo preživeli zunaj pred igralnico, na igrišču, v gozdu in odšli na daljši sprehod proti Velikem Mraševem v sklopu projekta Mali sonček. Praznovali smo tematsko obarvane rojstne dni po željah otrok. Ustvarjali smo ptičke in sončnice za dekoracijo v vrtcu....

Zabavna grafomotorika

Zabavna grafomotorika

V skupini imajo otroci na voljo štiri mape. Vsaka mapa je za en letni čas in v njej so različne grafomotorične vaje, naloge, ki so povezana z določenim letnim časom. Skozi šolsko leto bomo v mape dodajali različne nove vsebine, ki bodo otroke še dodatno motivirale pri...

Čajanka po naturapatsko

Čajanka po naturapatsko

Mavrice je obiskala Nina Gramc in jim predstavila svet zelišč. Pogovor je tekel o zdravju in kako lahko s pomočjo zelišč, ki jih je prinesla s seboj, odpravimo ali preprečimo prehlad. Otroci so zelišča otipali, okušali, vonjali, zelišča inhalirali in namakali svoje...

Prihajajoči dogodki

oktober 2021
PTSČPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Sep   Nov »
Dostopnost