Danes, 21. 5. 2021, smo imeli petošolci dan dejavnosti na temo merjenja.

Na začetku dne smo začeli v parih ali posamič izdelovati igrišče z igrali iz šeleshamerja. Vsakemu izrezanemu delčku šeleshamerja smo izmerili dolžino in širino, da smo lahko kasneje izračunali njegov obseg ali ploščino. Naša igrišča so morala biti ograjena z ograjo, imeti so morala vrata, peskovnik, talno igro RISTANC, gugalnico, klop za sedenje, lahko pa so vsebovala še kakšen drugi dodatek. Proti koncu tretje šolske ure smo začeli izdelovati načrt našega igrišča. S pomočjo njega smo naredili še nekaj vaj za utrjevanje ploščine, saj so bile v njem zapisane mere, ki smo jih potrebovali pri izračunu. Izmerili smo tudi nekaj predmetov  v naši učilnici, ki smo jim izračunali obsege in ploščine ter izrezali kvadratne decimetre, s katerimi smo zapolnili kvadratni meter, da si bomo lažje zapomnili nove merske enote.

Pri delu smo bili zelo uspešni, saj so bili končni izdelki igrišča čudoviti. Ta dan dejavnosti nam je bil všeč, saj smo na zabaven način utrjevali znanje o ploščini in obsegu. Ob koncu dneva pa nas je čakalo slastno kosilo, še posebej sladica. 😊  

Zapisala Teja Kranjc, 5. razred

Dostopnost