V mesecu decembru so otroci s svojimi željami popestrili dejavnosti v skupini. Starši so na list zapisali otrokovo željo, midve s Tatjano pa sva listek dali v adventno vrečko. Nekaj dejavnosti sva dodali tudi sami, torej tiste, ki so bile načrtovane na ravni vrtca. Prav tako pa sva dodali adventne naloge za domov, predvsem takšne, ki otrokom veliko pomenijo, in sicer aktivno preživet čas s starši in topel objem. Ta mesec smo veliko prepevali, plesali in ustvarjali. Tudi igralnico smo okrasili praznično, saj smo postavili novoletno smrečico in nanjo dodali okraske, ki smo jih izdelali v vrtcu. Spoznali smo tudi balet in baletno obleko, saj je bila to želja deklice. Preko računalnika smo si ogledali otroško baletno predstavo »Snežna kraljica«, ki je bila otrokom zelo zanimiva. Tudi Božičku smo napisali pismo in mu poslali risbice, ki so jih narisali otroci. Božiček pa nam je poslal pismo nazaj in nas obdaril z družabno igro »Poštar Pavli«, ki so jo otroci odnesli domov. Obiskala nas je tudi babica Zima, ki nam je pripravila »iskanje snežink« po Podbočju. Snežinke so nas popeljale v gozd, kjer se otroci vedno zabavajo. Tudi proste igre z igračami od doma so si otroci zaželeli, saj takrat pride na vrsto tudi menjava igrač. Otroci lahko pogledajo in preizkusijo tudi igrače svojih prijateljev. Ob svečkah smo poslušali božične zgodbice, ki so otrokom razsvetile pomen obdarovanja in »dobrote«. Nazadnje smo priredili še predbožični ples, da bomo v novo leto vstopili še bolj igrivi in nasmejani.

Ksenija Satler, vzgojiteljica

Dostopnost